Seakeeper 4.5

Seakeeper 4.5

4 Mart 2024

Denizdeki Düşmanınızı Yenin!Daha fazla güçle donatılan Seakeeper 4.5, ~40-46 fit arasındaki teknelerde yalpalanmanın üstesinden gelmek için tasarlandı. Artık daha hafif ve kompakt bir tasarımla karşınızda! Seakeeper 4.5, Seakeeper 3'e göre %50 daha fazla dengeleme gücü sunuyor ve jeneratörle donatılmış tekneler için AC gücüyle çalışıyor.Deniz maceranızı bir sonraki seviyeye taşıyın ve Seakeeper 4.5 ile seyahatinizi mükemmel denge ve konforla birleştirin. Dalgaları fethedin ve rüya teknenizin keyfini sınırsızca çıkarın!

GYRO ÖZELLİKLERİ

Devir Hızı: 9,300 RPM

Açısal Momentum: 4,500 N-M-S

Yalpa Önleyici Tork: 11,780 N-M

Stabilizasyon süresi (%100 devir): 35 dakika (9,300 RPM)

Stabilizasyon başlangıç süresi (%70 devir): 19 dakika (6,975 RPM)

İlk başlangıçta DC elektrik tüketimi: 1950 Watt Max

Ortalama Tüketim (deniz koşuluna bağlı): 950-1600 Watt

Giriş voltajı: 208-230 VDC @ 20 Amps, 50/60 Hz

Ağırlık: 333.8 kg (736 lbs)

Boyutlar: 0.675 x 0.713 x 0.512 (metre)
26.56 x 28.05 x 20.15 (inch)


GYRO PERFORMANSI

Yalpa hareketi tekne üzerinde insanı en rahatsız eden, baş döndürücü, yorucu ve muhtemelen deniz tutmasının en büyük sebebidir. Su üzerinde olma ve seyir keyfi karşılığında birçok kişiye bedel ödeten kaçınılmaz bir durumdur.

Gyro-dinamik prensibini kullanan ve helyum vakum kapsülü içerisinde çalışan Seakeeper Gyro dengeleyiciler, tekne gövdesi dışına takılan kanatlar nedeniyle meydana gelebilecek sürtünmeye mahal vermeden veya hasara sebep olmadan yalpayı neredeyse tamamen ortadan kaldıran güçlü bir doğrultucu tork uygular. Modern Seakeeper hareket kontrol sistemi, kürenin hidrolik fren sistemini aktif bir şekilde kontrol eder ve optimum performans için ve tüm deniz koşullarında her türlü tekne üzerinde yalpa önleyici torkun etkinliğini arttırır.


ELEKTRİK SİSTEMİ
İnovasyonun Zirvesinde

Seakeeper 4 ve Seakeeper 4.5 modelleri, DC veya AC güç seçeneği ile sizlere en son yenilikleri sunuyor, ve bunu jeneratör olup olmamanız fark etmeksizin başarıyor.


ASİMETRİK KÜRE
İlerlemenin Simgesi

Yepyeni küre tasarımı ile Seakeeper, daha derin bir alt yarımküreye sahip, böylece motorun küre içine mükemmel şekilde sığmasını sağlıyor. Bu tasarım, toplam yüksekliği minimize ederken her kilogramın ve her alanın performansı en üst seviyeye taşıdığı en verimli küre şeklini sunar.


CONNECTBOX ENTEGRASYONU
Teknolojinin Ötesinde

ConnectBox, uyumlu MFD'lerle mükemmel şekilde bütünleşir ve Seakeeper için ek bir ekran kurma ihtiyacını ortadan kaldırır. Ayrıca, ConnectBox tuş takımı ile operatör, Seakeeper'ı doğrudan üniteden kontrol etme ayrıcalığına sahip olur.


TEK PİSTONLU FREN SİSTEMİ
Güvenilirlikte Zirve

Tek pistonlu fren tasarımı, hortumları ve bağlantıları ortadan kaldırarak yer, ağırlık ve güvenilirlik konularında mükemmel bir denge sunar. Yıllık bakım gerektirmez ve ek güvenlik önlemleri içerir. Seakeeper'ın en güçlü haliyle tanışın!


SOĞUTMA SİSTEMİ

Gyro yatakları ve elektronik kontrol sistemi bir tuzlu su devresi ve deniz suyu ile çalışan eşanjör tarafından soğutulur. Montaj sırasında bu eşanjör üzerinde maksimum 6,9 bar'da 15,1 L / dakika debili bir deniz suyu pompası kullanılmalıdır Gyronun monte edildiği bölmenin ortam sıcaklığı 50 ° C'yi geçmemelidir.


GYRO BAĞLANTI YATAĞI

Tersane veya montajı yüklenecek firma gyronun konumlandırılacağı tekne zemininin tasarımından ve bu alanın düzeninden sorumludur ve bu yatağın gyro yüklerini tekne gövdesine güvenli bir şekilde aktarabilmelerini sağlamalıdır.


GÜVENLİK

Genel sistem arızası, güç kaynağı arızası veya fren basıncı kaybı durumunda gyronun anti-tork üretmemesi için fren sistemi otomatik olarak gyroyu kilitler. Fren sistemi aynı zamanda kontrol paneli üzerinden veya güç kaynağının kesilmesi ile manuel olarak kilitlenebilir.


GYRONUN KONUMU

Gyro sistemi tork etkili bir cihazıdır ve bu nedenle tekne üzerinde belirli bir yere yerleştirilmesi gerekmez. Bununla birlikte dikey ivmenin ± 1 G'yi (0 - 2G) aşabileceği hızlı kayıcı tekneler için, gyroyu teknenin kıç ortasından kıç tarafa doğru monte etmeniz önerilir.


KONTROL

Gyro'yu başlatmak, kullanmak ve kontrol etmek için bir dokunmatik ekran tedarik edilmektedir.


ALARM

Sistemin otomatik çalışmasını sağlamak için sistem üzerinde sensörler ve alarmlar yer alır. Gyro yatak sıcaklığı, küre vakum değeri, küre açısı, fren basıncı ve hareket sensörlerinin değerleri elektronik kontrol birimi tarafından yönetilir, bu bilgi ve / veya alarmlar kontrol ekranına gönderilir. Gerektiğinde teknik servisimiz için alarm ve arıza geçmişi sistem hafızasında saklanır.

İLETİŞİM FORMU

Pazartesi'den Cuma'ya
Saat 09:00'dan 17:30'a kadar
Her türlü sorunuzu cevaplamaktan mutluluk duyarız...


×