Ana Sayfa
Ana Sayfa
MARKA HAKKINDA

Lider. Orijinal. Efsane. Targa’yı tanımlayan birçok kelime bulabilirsiniz. Targa; Tüm Dünya’da pratik kullanımı ve denizci duruşu ile ilgi görmüş, offshore kategorisinde tekne modelleri üreten öncü bir firmadır. Targa’nın sahip olduğu stil ve özellikleri, sektördeki rakiplerinin dikkatini çekerek, onları da Targa konseptine benzer tekneler üretmeye teşvik etmiştir.

Denizlerin 4x4’ü olarak bilinen Targa; yüksek kalite ve yüksek performansa sahip motor yatlar üretmektedir.  Botnia Marin tersanelerinde, 1979 yılında lansmanı yapılan Targa 25; 1984 yılında daha fonksiyonel, daha pratik ve daha denizci hale getirildi. Targa, kalite felsefesini ve denizci kimliğini değiştirmeden daha geniş aralıkta modeller üretmeye başladı.

Targa’nın kurucusu ve yöneticisi Johan Carpelan ; Targayı tanımlarken amaçlarının, her türlü deniz koşullarında, sürüşte güven ve konforu sağlamak olduğunu belirtiyor.

FİRMA

Targa yatları, Botnia Marin içerisinde 200’ü aşkın profesyonelden oluşan bir ekip tarafından Finlandiya’da üretilmektedir.  Firma, Johan Carpelan ve eşi tarafından 1976 yılında kurulmuştur. Halen aile şirketi konumunda olan firmada ikinci nesil görev almaktadır. Şirketin kuruluşundan bu yana ise Üretim Müdürlüğü görevini  Mikael LJungqvist sürdürmektedir.

Zorlu deniz koşullarına dayanabilecek şekilde inşa edilen Targa, %90 oranında Kuzey ve Batı Avrupa pazarlarına ihraç edilmektedir. Ayrıca Grönland, İtalya ve Yunanistan Targa’nın en önemli pazarları arasında yer almaktadır.

1997 yılından beri Botnia Marin, tüm boyuttaki teknelere yapım, servis, bakım hizmetlerini sunan 2 ayrı tersaneden oluşmaktadır.  

‘’Botnia Güney’’, Malax içerisinde Vasa’nın güneyinde bulunmaktadır. 31 ve 44 feet arasındaki teknelerin üretiminin yapıldığı 13 000 m²’lik alanda bulunan ve 150 kişinin çalıştığı tersanedir.

‘’Botnia Kuzey’’ Malax’ın 100 km kuzeyindeki Nykarleby bılunur. 1997 yılında Sunwind Yachts tarafından devir alınan ve şu anda Targa 23.1, 25.1 ve 27.1 feet teknelerin yapıldığı 4000 m² lik alanda yer alan ve 50 kişinin görev aldığı tersanedir.

Tekne ve Yatlar Sayfası
TwitterFacebook Youtube
Language
İletişim İletişim
© Copyright © 2012 Marina Deniz Araçları A.Ş.