Ana Sayfa
TECHNI BIOCON

Dosyalar
Biocon Teknik Özellikler
Mini Biocon Teknik Bilgiler
Gizle

Firmanın faaliyet gösterdiği alanlar

Pis Su Sistemleri Ekipmanı
Pis Su Arıtma Sistemleri
Gizle
TECHNI BIOCON
Bunu Paylaş Facebookta Paylaş Twitterda Paylaş


BIOCON sistemi, günümüzde deniz araçlarındaki fizyokimyasal pis su prosesinin en verimli yolunu temsil etmektedir. Çalışması, organik madde oksidasyonu ve NAOCL (sodyum hipoklorit) formunda klor hareketiyle bakteri dezenfeksiyonu için gerekli oksijen ortamında fizyokimyasal işlem baz alınmıştır. İşlem tamamlandığı andaki pis su kalitesi, tekneden tahliye edilmesi için her zaman uygundur. Bu da, uluslararası, özellikle IMO-592E (Uluslar arası Pis Su Standartları Tavsiye Belgesi ve pis su iyileştirme için performans testleri yönergesi)’nin IMO Kararnamesi MEPC 2(VI)’in en katı yönetmeliğine uygundur.

BIOCON sistemleri, DNV (Det Norske Veritas) tarafından onaylanmış ve IMO’ya göre test edilmiştir. Ayrıca, tüm şartları ilgili sınırların son derece altında karşılamaktadır. BIOCON sistemleri deniz sınıfı ekipman bakımından, Konsey Direktifi 96/98/EC’ye göre onaylıdır.

BIOCON sistemleri, herhangi bir kişinin denetimi yerine tamamen otomatik olarak çalışmaktadır. Her türlü arıza gösterilir ve buna bağlı olarak bildirilmektedir. Tamamıyla 316 kalite paslanmaz çelikten (arıtma tankı ve borular) imal edildiğinden ve pompalar sadece hareketli parçalardan oluştuğundan, en az aşınmayla sürekli çalışmak üzere tasarlanmıştır. Bakım ihtiyacı ve maliyetleri azaltılmıştır. Özel tasarlanmış, tamamen 316 kalite paslanmaz çelikten üretilmiş maseratör-homojenleştirici ile donatılmışlardır. (Tüm gövde ve hareketli kanatlar). Yüksek dereceli otomatik sıralı PLC tarafından kontrol edilen sistem, gemilerin kumanda odasından operasyonu izlemek ve kontrol etmek için isteğe bağlı olarak dokunmatik ekranla donatılabilir.

Paneldeki video terminal ekranı, her teknenin kendine özgü düzenine göre, önemli parametrelerin görüntülenmesini ve düzeltilmesini sağlar. Tüm parçalar kendi alanlarındaki en iyi parçalardır. Elektrik malzemeleri Telemechanique ve Siemens’den, pompalar DAB, Lowara, Prominent’dan, motorlar AEG’den alınmaktadır. Ağırlıkları ve ölçüleri aralıklardan geçirilerek taşınmaları ve eski-yeni gemilerin dar alanlarına montaj edilebilmeleri için yeterince küçüktür. Bu amaçla, başlıca iki bölüme ayrılabilmektedirler; içinde arıtma tankı ve pompalarıyla birlikte destekleme şasisi bulunmaktadır.

Foto Galeri
TECHNI BIOCON
TECHNI BIOCON
TECHNI BIOCON
TECHNI BIOCON
TECHNI BIOCON
TECHNI BIOCON
TECHNI BIOCON
Daha fazlası ¬
Giriş Sayfası
TwitterFacebook Youtube
Language
İletişim İletişim
© Copyright © 2012 Marina Deniz Araçları A.Ş.