Ana Sayfa
MARKA HAKKINDA

Chris Craft’ı Eşsiz Yapan Özellikler

Her bir Chris Craft teknenin, firmanın 134 yıl önce yarattığı değerleri ve inançları karşılaması için, altı temel özelliği vardır. Bu özellikler hayata geçirilirken sadece geleneksel tekne inşası becerilerine olan bağlılık değil, en ileri teknoloji kullanılır. Bunlar, tekne tasarımında, mühendisliğinde, inşaa tekniklerinde ve kullanılan malzemelerde kendini gösterir. Amaç, sahip olunmasından zevk duyulacak bir tekne yapmaktır çünkü, bu tekne sahibine, tekneyi her kullandığında zevk veren ve unutulmaz bir deneyim yaşatacaktır. Ayrıca, her bir Chris Craft şaşırtıcı tasarımı ve işçiliği ile de beğenilecek bir objedir.

1. Estetik

Chris Craft, bir teknenin fiziksel şeklinin, daha güverteye çıkmadan görenleri büyülemesi ve ilham vermesi gerektiğine inanıyor. İnkar edilemez güzelliğin canlı şeklini yaratmak için zarif kıvrımlar ve keskin kenarlar birbirleriyle sorunsuz bir şekilde kaynaşıyor. Mükemmel tasarımlar, ilk bakışta her zaman basit ve sade görünüyor, fakat dikkatli bir gözden geçirme, görsel ahengi yaratmak için verilen çabayı gösteren ince detayları açığa çıkarıyor. Zamana meydan okuyan tasarımın en önemli özelliği, kalbe doğrudan hitap etmesi. Chris Craft’ın tasarım dili, tüm modellerinde ortak tasarım imzaları olarak ortaya çıkıyor.

2. Performans

Chris Craft’lar, kullanımlarından zevk alınması için tasarlanmış yüksek performanslı teknelerdir. Yeterince süratli ve güçlü oldukları kadar, güven ve kontrol hissi uyandırması için tepkilere yeterince hassastırlar ve yüksek manevra kabiliyetine sahiptirler.

Güç

-Uygun transmisyonlar ile eşleştirilmiş büyük strok hacimli motorlar

-Verimli pervane tasarımı, kullanılabilir performansı maksimize eder.

Çeviklik

-Hassas direksiyon sistemleri

-Gelişmiş stern drivelar ve tekne içi makine birimleri

Gövde Tasarımı

-Her koşulda suyu zahmetsizce kesen, transomda 20° gövde altı açılı derin-V gövdeler

-Her koşulda ekstra denge ve konfor için gövde boyunca yer alan ters alçılı şeritler.

3.Geleneksel İşçilik

Chris Smith için işçilik sadece ne yaptığın değil, onu nasıl yaptığın idi. Eğer Chris Smith bugün yaşasaydı aynı şekilde inşaa edeceği efsane yapılmaya devam ediyor. Eğer herhangi bir malzeme Chris Craft’ı tanımlayacak olursa bu ahşap olur. Teknelerde maun, tik, meşe, akça ve kiraz ağaçlarını kullanmaktaki bilgi ve deneyim hala aşılamamıştır. İster fiberglas, ister ahşap ya da deri olsun, en yüksek kalitede kullanılan malzemeler, teknelerin fiyatını arttırsa da kaliteye verilen vazgeçilmez önemin bir göstergesidir. Bir Chris Craft’a sahip olmanın getirdiği zevkin bir bölümü de zaman geçtikçe beğenilecek yeni detayları keşfetmektir. Her şeyden öte, çalışanlarının kalitesi, Chris Craft teknelerinin olağanüstü kalitesinin garantisidir.

4. Güvenilirlik

Yapılan her şeyden önce gelen, teknelerin temel bütünlüğünün ve güvenliğinin garanti altına alınması Chris Craft için birincil kaygıdır. Chris Craft’lar, bütün zorunlu emniyet şartlarına uyacak şekilde inşa edilir. Sahipleri, bir Chris Craft satın aldığı zaman, ömür boyu kullanılabilecek bir tekne satın alırlar.

Tekne inşasına yaklaşımdaki bütünlük:

Chris Craft’ın tekne inşaasına yaklaşımı doğal olarak gelişmiş ekipman, bir dizi kanıtlanmış sistem ve süreçleri içerir; fakat aynı zamanda her çalışanın kişisel taahhüdünü ve işlerin yapılabileceği kadar iyi yapılmasına yönelik ortak bir hedefi de yansıtır.

Güvenirlilik

Teknelerdeki bütün yapısal parçalar ve sistemler, sahiplerine mutlak güven verecek şekilde tasarlanıp inşa edilmiştir.

Dayanıklılık

Zamanın dışındaki güzellik, zamanın meydan okumasına karşı gelmezse takdir edilemez. Ne kadar uzun süre boyunca bir Chris Craft’a sahip olunursa, o kadar daha fazla takdir edilir.

5. Şık Konfor

Verimli yerleşim planları, alanın akılıca kullanılmasını sağlar. İç tasarım unsurlarının sunulma biçimi, eşsiz bir kullanışlılık yaratır. Ayrıca teknelere ayırt edici bir karakter verir.

İç tasarım:

Yaratılan her kamaranın amacı, lüks, rahat ve gevşetici olarak, şık ve modaya uygun bir atmosfer sağlamasıdır. Evden uzakta ayrı bir ev olması hedeflenir.

-Aydınlık ve şık bir iç ambiyans yaratmak için güzel ahşap paneller, ince deri kumaşlarla birleşir.

-Mutfak alanındaki tezgahlar çekici ve kullanışlı bir çalışma yüzeyi sağlar.

Özel yapım mobilyalar ve aksesuarlar

Teknelerin konforunu ve stilini geliştirmek; ayrıca sahiplerine her hangi bir tekne aktivitesinde birinci sınıf bir deneyim yaşatmak için pek çok mobilya çeşidi sunulur. Ayrıca özel yapım porselen yemek takımları, çatal bıçak takımları, havlular ve yatak takımları bu deneyimi tamamlar.

6. Amerikan Mirası

Chris Craft kendisini Amerikan olarak tanımlamaktan gurur duyar. Tekneleri % 100 Amerika’da inşa edilmektedir. Amerikan rüyasını, insanı ve hayat tarzını belirleyen değerler ve kazançlar, Chris Craft’ın teknelerini nasıl inşa ettiğinin ve müşterilerinin onlardan nasıl zevk aldığının ayrılmaz bir parçasıdır. 

   
   

 

Tekne ve Yatlar Sayfası
TwitterFacebook Youtube
Language
İletişim İletişim
© Copyright © 2012 Marina Deniz Araçları A.Ş.